Ubytování Velichovky

» Zajímavosti v okolí

Zajímavosti v okolí

Lázně Velichovky (vzdálenost 400 m)
Východočeské lázně Velichovky se zapsaly na mapu českého lázeňství koncem 19.století díky nalezišti a léčivým účinkům zdejší křídové slatinné zeminy. V r. 1897 dochází k výstavbě lázní a již v r. 1898 byl zahájen jejich provoz. Ve dvacátých letech minulého století byla postavena hlavní budova, dodnes překvapující svým průbojným architektonickým vzhledem, byly zřízeny parky, plovárna a další vily.

ZOO Dvůr Králové (vzdálenost 12 km)
ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.

Pevnostní město Josefov (vzdálenost 9 km)
Pevnostní město Josefov je unikátní městskou památkovou rezervací. Založeno bylo císařem Josefem II. Turisticky atraktivní jsou zpřístupněné podzemní chodby, které jsou součástí obranného systému pevnosti. Délka prohlídkové trasy osvětlené pouze svícemi činí 1km. Za prohlídku stojí také lapidárium barokních soch M. B. Brauna. V Josefově najdete i další muzea věnující se vojenské a historické problematice.

Hospital Kuks (vzdálenost 10 km)
Ve své době jeden z nejslavnějších lázeňských areálů u nás. Proslavil se mnoha uměleckými díly a hrobkou rodiny Sporck. V zahradě před hospitalem můžete obdivovat galerii soch Ctností a Neřestí z dílny mistra Matyáše Bernarda Brauna. Během prohlídky shlédnete také barokní lékárnu z roku 1743, kostel a krásnou zahradu. Nové prohlídkové trasy se věnují řádu Milosrdných bratří, osobnosti hraběte von Sporcka a dalším osobnostem.

Těšnovská přehrada u Dvora Králové (vzdálenost 15 km)
Jedním z nejkrásnějších vodohospodářských děl je přehrada Les Království (Těšnovská přehrada) u Dvora Králové nad Labem. Přehradní hráze, věže či dům hrázného zasazené do malebného údolí vytváří dojem pohádkové krajiny. S unikátní stavbou se započalo po velkých povodních v roce 1883. Zároveň s ní se postavila další přehrada na Horním Labi. Prohlédnout si můžete také malou vodní elektrárnu, která je významným zdrojem energie i dnes. Přehrada je od roku 1964 chráněnou technickou památkou.

Přírodní galerie Braunův Betlém (vzdálenost 5 km)
Nedaleko Hospitalu Kuks a obce Žireč se můžete příjemnou procházkou vydat po stopách barokního mistra Matyáše Bernarda Brauna a jeho žáku. Ti zde v letech 1723-1733 vytvořily soubor přírodních soch, které vytesali do kamene přímo v terénu. Galerie přírodních soch byla pojmenována podle ústředního díla – Betlém. Braunův Betlém je na seznamu sta nejohroženějších památek UNESCO.

Zámek Ratibořice a Babiččino údolí (vzdálenost 20 km)
Zámek je spjatý s kněžnou Kateřinou Vilemínou Zaháňskou (postava známá z Babičky Boženy Němcové), Babiččino údolí (přírodní rezervace, naučná stezka s objekty připomínající děj Babičky – Staré Bělidlo, Viktorčin splav, Ludrův mlýn, Mandl, Panská hospoda, Sousoší „Babička a děti“).

Zámek Opočno (vzdálenost 29 km)
Renesanční zámek nad údolím Zlatého potoka stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol. Velkorysost koncepce a značný rodový majetek byly předpokladem k výstavbě rozsáhlého areálu, rozvíjeného kolem hlavní zámecké budovy s třemi podlažími arkádových lodžií otevřených do obdélného nádvoří. Události třicetileté války, spolu s pronikáním nových společenských forem a stavebních slohů, ovlivnily vzhled i vlastnictví areálu. Interiéry byly upravovány v duchu evropského aristokratického prostředí, hospodářsky využívané údolí nahradil nově založený přírodně krajinářský park s romantickými stavbami. Přes veškeré změny, kterými zámecký areál prošel, si dodnes udržel obrovskou historickou a uměleckou hodnotu, ale i značné kouzlo a půvab.

Facebook


Správa stránek | EET levně | DSL internet | Hotel-Ubytovani | PageRank | Katalog Internetu | TOPlist | GSM alarmy | Reklama | Skyfone mobile | Portály Měst | Czin | Cestování | WebRegion